Nové povinnosti pre majiteľov pokladníc

Novelizácia zákona 289/2008 Z.z.

Finančná správa pripravila projekt online napojenia všetkých pokladníc na portál finančnej správy eKasa. Kým doteraz mali podnikatelia možnosť vybrať si napojenie na systémy finančnej správy (v podobe VRP) dobrovoľne, po novom bude pripojenie na finančnú správu povinné. Z elektronických registračných pokladníc (ERP) sa stanú online registračné pokladnice (ORP).

Ako to bude v praxi fungovať?

Ide o online napojenie všetkých pokladníc na finančnú správu. V praxi to bude znamenať, že o každom nákupe/transakcii bude mať finančná správa informáciu okamžite, nakoľko každý vydaný doklad bude zaevidovaný na centrálnom úložisku eKasa. Podmienkou je internetové pripojenie, prostredníctvom ktorého sa informácie budú odosielať na centrálne úložisko finančnej správy.

Podnikatelia sa k systému eKasa celoplošne musia pripojiť najneskôr do 1.7.2019, pričom platí, že pripájať sa k systému bude možné od 1.4.2019.

pri prechode tohoto riešenia nápomocný. Budeme Vás o procesoch a technických riešeniach včas informovať. Väčšina registračných pokladníc a pokladničné systémy sa budú dať prenastaviť na eKasa pomocou UPGRADE balíčkov.

V prípade Vášho záujmu vyplnte priložený objednávkový formulár.